Telefon

444 4 165

Whatsapp & Cep

0532 315 90 51

Hastane Taşıma

Hastane Taşıma

Hastane taşınması en zor işyerlerinden biridir. Ne bir tatil günü ne de yoğunluğun az olduğu bir gün olan hastanelerde taşınacak bir sürü yatak, önemli cihaz, kasa, doktor odası, sedye, bilgi işlem malzemeleri vardır. Tüm bunların taşınması için büyük dikkat ve itina gerekir. Oruçoğlu Nakliyat firmamız hastane taşımacılığında da planlı ve programlı hareket ederek değerli müşterilerine takdire şayan bir taşıma işlemi sunuyor. Firmamız taşınacak olan hastanenin önce taşınması gereken malzemelerini tespite geliyor, sonra da taşınacak yeri keşfe gidiyor. Hastanenin işlerinin aksamaması ve hastaların rahatsız olmaması hastane taşımada ilk hedefimiz. Bu nedenle taşıma işlemi önceliği, kullanımı sürekli olmayan ve taşınması halinde sıkıntı yaratmayacak eşyalara verilir.

 

Hastane Taşıma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Hastane taşımacılığı hastanenin mümkün olduğunca sakin döneminde yapılır. Keşif için hastaneye giden ekspertiz elemanlarımız yapılan liste ve tespitlerin arkasından paketleme malzemeleri, eşyaların naklini sağlayacak araç gibi malzemeleri belirler. Konusunda uzmanlaşmış ve eğitim almış olan paketleme ve demontaj ekibimiz hastanenin taşınacak malzemelerini söküp paketlemeye başlar. Bilgisayar, yazıcı, röntgen malzemeleri gibi önemli cihazlar graff kağıtlar ile paketlenip sıkıca sarılır. Geri kalan malzemeler kalın karton koliler içine yerleştirilir. Yatak, döşek gibi malzemeler naylonlar ile kaplanarak kirlenmeleri önlenir. Daha sonra düşme, kayma ve çarpma yapmayacak şekilde araca istiflenirler. Taşıma esnasında gerekirse iki araç kullanılır.

Hastane Taşımacılığında Sigorta İşlemleri

Oruçoğlu Nakliyat hastane taşıma işinde de diğer taşımacılık işlerinde olduğu gibi sigorta işlemlerini araca yükleme esnasında gerçekleştirir. Nakil, indirme ve yerleştirme esnasında firmamızdan kaynaklanan her türlü problemin arkasındayız. İndirme ve yerleştirme işlemleri sona erdiğinde sigorta da sona erer. Tüm hasta odalarını ve cihazları firma elemanlarımız yerleştirip montajını sağlıyor. Önemli ve uzmanlarının monte etmesi gereken cihazların sorumluluğu hastane ekibine teslim ediliyor. Taşıma için kullanılan araçlarımız genellikle üstü kapalı geniş tır araçlardır. Bu nedenle yağmur, kar, rüzgar gibi doğa olaylarından etkilenmeden taşıma işlemi gerçekleştiriliyor. İndirme işlemi bu tür olaylar yüzünden gecikme yapabiliyor. İndirme esnasında eşyalar zarar görmesin diye sakin ve güneşli günler tercih ediliyor